Lot's vlucht

Grootte (cm): 45x40
Prijs:
Verkoopprijs€158,95 EUR

Beschrijving

Het schilderen van de vlucht van Lot, door de Nederlandse kunstenaar Nicolaes Maes, is een indrukwekkend werk dat de vlucht van het bijbelse karakterpot en zijn familie in de stad Sodom vertegenwoordigt, die werd vernietigd door vuur en zwavel. Dit werk, dat 108 x 95 cm meet, werd geschilderd in de zeventiende eeuw en is een steekproef van de Nederlandse barokke artistieke stijl.

De samenstelling van het schilderij is zeer interessant, omdat Master een diagonaal perspectief gebruikt om een ​​gevoel van beweging in de scène te creëren. Lot en zijn familie rennen rechts van het schilderij, terwijl je aan de linkerkant de stad Sodom in vlammen kunt zien. De donkere en bedreigende lucht, evenals het licht dat voortkomt uit de vlammen, creëren een omgeving van spanning en drama in het werk.

Wat de kleur betreft, gebruikt Master een palet van donkere en vreselijke tonen, die contrasteren met het vuur en de vlammen van de stad. De personages zijn gekleed in donkere en grijze tonen, waardoor ze een somber en dramatisch uiterlijk worden.

Het verhaal achter het schilderij is ook erg interessant. De geschiedenis van lot en de vernietiging van Sodom is een van de bekendste verhalen van het Oude Testament en is door de eeuwen heen vertegenwoordigd in de kunst. In het schilderen van leraren zie je de invloed van andere Nederlandse kunstenaars van die tijd, zoals Rembrandt en Vermeer.

Een weinig bekend aspect van schilderen is dat Master zijn eigen vrouw en zoon als modellen gebruikte om de familie van Lot in het werk te vertegenwoordigen. Dit geeft een persoonlijke en emotionele toets aan het schilderen, omdat de familie van master letterlijk op de vlucht is voor vernietiging.

Samenvattend is de vlucht van Lot een indrukwekkend werk dat het talent van Nicolaes Master laat zien als een Nederlandse barokke kunstenaar. De compositie, kleur en geschiedenis achter het schilderij maken het een fascinerend werk vol betekenis.

Recent bekeken