Lot en zijn dochters

Grootte (cm): 50x35
Prijs:
Verkoopprijs€160,95 EUR

Beschrijving

The Painting Lot and His Daughters van de Nederlandse kunstenaar Lucas van Leyden is een meesterwerk van de North Renaissance die al eeuwenlang kunstliefhebbers heeft geboeid. Met een originele grootte van 48 x 34 cm valt deze olieverf op een tafel op voor zijn dramatische samenstelling en kleurgebruik.

Het werk vertegenwoordigt het bijbelse verhaal van Lot en zijn dochters, die uit de stad Sodom vluchtten voordat God het vernietigde. In het schilderij verschijnt lot op een troon, terwijl zijn twee dochters hem omringen. Een van hen houdt het ene glas wijn vast, terwijl de andere hem van achteren omhelst. De scène is intens en emotioneel en de kijker kan de spanning en drama van het verhaal voelen.

De artistieke stijl van Lucas van Denden is zeer kenmerkend en is te zien in dit schilderij. De losse borstelstroke -techniek en het gebruik van chiaroscuro zijn duidelijk in het werk. Bovendien gebruikt de kunstenaar een intense en levendige kleur die de aandacht van de kijker trekt.

Een van de meest interessante aspecten van schilderen is samenstelling. Van Leyden gebruikt de techniek van de driehoek om een ​​sensatie van evenwicht en harmonie in het werk te creëren. De drie hoofdpersonen vormen een driehoek in het midden van het schilderij, wat de scène aantrekkelijker en visueel interessanter maakt.

Een ander weinig bekend aspect is dat dit schilderij de leiding had over een rijke familie van Antwerpen in de 16e eeuw. Het werk was zo populair dat het verschillende keren werd gekopieerd en een populair thema werd voor andere artiesten van die tijd.

Samenvattend is Lot and His Daughters een indrukwekkend schilderij dat opvalt door zijn artistieke stijl, compositie, kleur en het bijbelse verhaal dat het vertegenwoordigt. Het is een meesterwerk van de Noord -Renaissance en een juweel van Europees artistiek erfgoed.

Recent bekeken